„Гладијаторите“ и „рибарите“ утре ги заокружуваат контролните натпревари во рамки на подготвителниот период

„Гладијаторите“ и „рибарите“ утре ги заокружуваат контролните натпревари во рамки на подготвителниот период

Охрид, 19. февруари 2021 (ИНПРЕС) – Ракометарите и фудбалерите на Охрид утре ги заокружуваат контролните натпревари во рамки на подготвителниот период.

 „Гладијаторите“ дома го пречекуваат Прилеп, а „рибарите“ ќе се сретнат со Велешта. Натпреварите во новата полусезона започнуваат на крајот месецов.

Охрид Лихнидос донесе 5 засилувања во рамки на зимскиот преоден рок, а ракометарите само едно. (Крај)

извор: ИнПрес фото: архива