Во Охрид приведен скопјанец кај кого бил пронајден мобилен телефон, претходно пријавен за украден

Во Охрид приведен скопјанец кај кого бил пронајден мобилен телефон, претходно пријавен за украден

Охрид, 21. февруари 2021 (InPress) – На 20-ти февруари 2021 година, во 14:35 часот, во СВР Охрид e приведен 47-годишниот С.Б. од Скопје.

– Кај него, при извршен преглед на улицата „Гоце Делчев“, пронајден е мобилен телефон марка Huawei Honor, претходно пријавен за украден од страна на сопственикот, 19-годишниот А.Х. од гостиварското село Топлица. По целосно документирање на настанот, СВР Охрид ќе поднесе соодветна пријава, информираат од Секторот. (Крај)

извор: СВР Охрид фото: архива