АМСМ: Поради минирање, утре од 12:00 до 15:00 часот краток прекин во сообраќајот на патот Кичево-Охрид

АМСМ: Поради минирање, утре од 12:00 до 15:00 часот краток прекин во сообраќајот на патот Кичево-Охрид

Охрид, 25. февруари 2021 (ИНПРЕС) – Поради изведување на градежни активности (минирање) на патниот правец А2 Кичево-Охрид, на делницата Пресека-село Врбјани, утре ќе има прекин во сообраќајот од 15-20 минути, во периодот помеѓу 12:00 и 15:00 часот, информираат од АМСМ.

Препорачуваат прилагодена брзина на движење, почитување на поставената сообраќајна сигнализација и внимателно управување со возилата. (Крај)

извор: АМСМ фото: архива