Во Охрид денес сончево и топло време со температура до 16. степени

Во Охрид денес сончево и топло време со температура до 16. степени

Охрид, 26. февруари 2021 (InPress) – Времето денеска ќе биде сончево, топло и претежно тивко.

Максималната температура во Охрид ќе достигне до 16. степени.

– Утре во утринските часови по одделни котлини ќе има појава на магла и ниска облачност. Претпладне ќе биде сончево и топло со слаб до умерен северен ветер. Попладне поради продор на постудена воздушна маса облачноста ќе се зголеми и ќе започне да дува умерен, вдолж Повардарието засилен ветер од северен правец. Од недела ќе има позначителен пад на температурата, особено на дневната, а ќе има и повремено зголемување на облачноста, информираат од УХМР. (Крај)

извор: УХМР фото: InPress