Физички нападнат 22-годишен охриѓанец на улицата „Гоце Делчев“

Физички нападнат 22-годишен охриѓанец на улицата „Гоце Делчев“

Охрид, 30. март 2021 (InPress) – На 29-ти март 2021 година во СВР Охрид пријавен е физички напад кој се случил на 28-ми март на улицата „Гоце Делчев“ во Охрид, извршен од страна на 36-годишниот Е.З. врз 22-годишниот Н.Б., двајцата од Охрид.

– Против напаѓачот, ќе се поднесе соодветна пријава, информираат од СВР Охрид. (Крај)

извор: СВР Охрид фото: архива