Четири прекршувања на забраната за движење изминатото деноноќие во Струга

Четири прекршувања на забраната за движење изминатото деноноќие во Струга

Охрид, 30. март 2021 (InPress) – Според статистичките податоци на МВР, во текот на изминатото деноноќие, во Струга, регистрирани се 4 прекршување на забраната за движење од 22:00 до 05:00 часот со цел спречување на ширењето на вирусот COVID-19.

– Против овие лица ќе биде поднесена соодветна пријава, информираат од СВР Охрид. (Крај)

извор: СВР Охрид фото: архива