ГФК Охрид Лихнидос му гостува на Гостивар

ГФК Охрид Лихнидос му гостува на Гостивар

Охрид, 16. април 2021 (ИНПРЕС) – Охридскиот фудбалски клуб, утре ги продолжува натпреварите во Втората македонска фудбалска лига-запад.

Во 23-та рунда силите ќе ги одмери со Гостивар, на гостински терен. Натпреварот ќе се одигра на градскиот стадион во Гостивар од 13:00 часот. На минатата средба охриѓани ги совладаа гостиварчани со 1-0.

Можно е да е слика од ‎текст кој вели „‎македонска сблига Aи сезона 2020/2021 23 коло 1919 K.F. GOSTIVARI ی 0 00 بي Φ.Κ. охрид лихнидо фк гостивар гфк охрид лихнидос градски стадион гостивар 17.04.2021 13:00 प FOLLOW US ON gfkohrid охрид лихнидос‎“‎

ГФК Охрид Лихнидос моментално е трет на табелата со 39 бодови, еден помалку од Велешта и два од Гостивар. (Крај)

извор: ИнПрес фото: архива