Пријави за две лица од струшка Долна Белица кои се однесувале агресивно кон полициски службеник

Пријави за две лица од струшка Долна Белица кои се однесувале агресивно кон полициски службеник

Струга, 19. април 2021 (InPress) – На 18-ти април 2021 година во 14:55 часот на полувреме од фудбалски натпревар на стадион во струшкото село Долна Белица, 27-годишниот Ф.Р. и 39-годишниот Б.Р., двајцата од истото село, агресивно се однесувале кон полициски службеник кој извршувал службени дејствија.

– Против нив, ОВР Струга ќе поднесе соодветна пријава, информираат од СВР Охрид. (Крај)

извор: СВР Охрид фото: архива