Пријава за лице од струшко Заграчани кое се движело без дозвола за време на полициски час во Охрид

Пријава за лице од струшко Заграчани кое се движело без дозвола за време на полициски час во Охрид

Охрид, 29. април 2021 (ИНПРЕС) – СВР Охрид поднесе кривична пријава против Ч.А.(35) од струшкото село Заграчани, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „непостапување според здраствените прописи за време на епидемија”.

– При контрола извршена на 22.03.2021 година во 22:50 часот, полициски службеници го затекнале пријавениот на булеварот „Туристичка” во Охрид и утврдиле дека тој, нема дозвола за движење во полициски час со што, ја прекршил забраната за движење на населението во времето од 20:00 до 05:00 часот, информираат од СВР Охрид. (Крај)

извор: СВР Охрид фото: архива