Три прекршувања на забраната за движење изминатото деноноќие во Охрид

Три прекршувања на забраната за движење изминатото деноноќие во Охрид

Охрид, 29. април 2021 (InPress) – Според статистичките податоци на МВР, во текот на изминатото деноноќие, на подрачјето на СВР Охрид, евидентирани се 3 прекршувања на забраната за движење од 20:00 до 05:00 часот со цел спречување на ширењето на вирусот COVID-19.

– Против овие лица, ќе биде поднесена соодветна пријава, информираат од СВР Охрид. (Крај)

извор: СВР Охрид фото: архива