Проблемот останува: 24-годишен охриѓанец каснат од куче скитник на улицата „Даме Груев“

Проблемот останува: 24-годишен охриѓанец каснат од куче скитник на улицата „Даме Груев“

Охрид, 5. мај 2021 (InPress) – На 4-ти мај 2021 година, 24-годишниот Р.Т. од Охрид во надлежната Полициска станица пријавил дека на улицата „Даме Груев“ во Охрид бил каснат од куче скитник.

– Инцидентот се случил на улицата „Даме Груев“ во Охрид, информираат од СВР Охрид. (Крај)

извор: СВР Охрид фото: архива