Auto Draft

Пронајдено 4-годишно дете кое им се изгубило на родителите

Охрид, 6. мај 2021 (ИНПРЕС) – На 05.05 2021 година во 19:15 часот полициски службеници од полициската станица за безбедност во патниот сообраќај Охрид, во близина на паркинг просторот кај плажата „Горица 3“ во Охрид, го пронашле 4-годишното изгубено дете.

– Претходно во 17:50 часот, од родителите беше пријавено дека се загубило кај скејт паркот на пешачката патека после каналот „Студенчишта“, информираат од СВР Охрид. (Крај)

извор: СВР Охрид фото: архива