Нападнат охриѓанец на булевар „Туристичка“, оштетено и неговото возило

Нападнат охриѓанец на булевар „Туристичка“, оштетено и неговото возило

Охрид, 26. мај 2021 (InPress) – СВР Охрид поднесе кривична пријава против 52-годишниот Џ.Д. од Охрид, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство“.

– Тој, на 16-ти мај 2021 година, на булеварот „Туристичка“ во Охрид, го нападнал М.Р. од Охрид по што, го оштетил неговото патничко моторно возило, информираат од СВР Охрид. (Крај)

извор: СВР Охрид фото: архива