ГКК „Охрид“ денес игра „мајсторка“ за влез во Првата лига

ГКК „Охрид“ денес игра „мајсторка“ за влез во Првата лига

Охрид, 15. мај 2023 (ИНПРЕС) – Кошаркарите на ГКК „Охрид“ денеска играат „мајсторка“, одлучувачкиот натпревар за влез во Првата лига.

Противник по трет пат им е екипата на „Соколи“ од Штип. Двата тима имаат по една победа, па овој трет натпревар ќе биде решавачки.

Можно е да е слика од 4 луѓе, Луѓе играат кошарка и текст кој вели „O полу-финале гкк ккохрид охрид градски охрид 小 кко охрид градски 3 Vs то 19 понеделник 15.05.2023 05 15 33 ASKETBALL CLUB OHRID 17:00 часот штип с.ц "билланини извори"“

– Ве повикуваме сите од срце да дојдете и да ни дадете поддршка во што е можно поголем број,  бидејќи со оваа победа испишуваме нова историја на кошарката во Охрид, порачаа од клубот.

Натпреварот ќе се одигра во салата „Билјанини извори“ од 17:00 часот. (Крај)

извор: ИнПрес фото: архива