Проекции на анимираниот филм од „Светот на Биби“ – „Пролетна магија“ и во Охрид

Проекции на анимираниот филм од „Светот на Биби“ – „Пролетна магија“ и во Охрид

Охрид, 25. мај 2023 (ИНПРЕС) – Новиот, трет по ред анимиран филм од „Светот на Биби“, насловен „Пролетна, магија“ ќе се прикажува и во Охрид.

– Главните ликови се подготвуваат за нова пролетна, волшебна авантура која ќе ве остави без зборови! Затоа, подгответе се за кино и поканете ги вашите пријатели да ви се придружат. Бидете дел од авантурите на Биби и Боби и нивната волшебна приказна, велат од „Светот на Биби“.

Проекции на филмот ќе има на 30-ти и 31-ви мај (среда и четврток) од 19:00 часот во Центарот за култура „Григор Прличев“. (Крај)

извор: ИнПрес фото: архива