Steve Aoki го најави излегувањето на новиот албум „HiroQuest: Double Helix“

Steve Aoki го најави излегувањето на новиот албум „HiroQuest: Double Helix“

Охрид, 14. септември 2023 (ИНПРЕС) – Steve Aoki го најави излегувањето на неговиот најнов албум „HiroQuest: Double Helix“, кој треба да се појави во музичките продавници на 17-ти ноември.

Станува збор за неговито десетти албум, на кој соработува со имиња како Akon, Paris Hilton и Timmy Trumpet, кој беше сниман во Las Vegas и Miami.

– Албумот е еден цел свет создаден околу еден лик наречен Hiro. Музичката приказна се базира на dance културата, но има и забележителни латино влијзнија, вели Aoki.

Апсолутно најдобриот музички избор го имате секојдневно, 24 часа на Број 1 медиумот во регионот, охридското Супер радио. Уживајте во музичкиот избор на еден од нашите дигитални канали – Happy radio: Cafe, Greatest Hits, Top 40 Hits, Македонски хитови, Ex Yu, Dance, Hip Hop, Balkan Mix, Lounge, Мак Класик, Love Songs и Smooth Jazz. Ако музиката е одговорот, прашањето е: Што ќе слушаме денес? Се’ што сакам да слушам на едно место – Клик PLAY и УЖИВАЈ!

извор: ИнПрес фото: архива