58-годишно лице од Холандија пронајдено починато во куќа во која престојувало во Трпејца

58-годишно лице од Холандија пронајдено починато во куќа во која престојувало во Трпејца

Охрид, 14. септември 2023 (ИНПРЕС) – На 13-ти септември 2023 година, во 05:50 часот во СВР Охрид е пријавено дека во куќа во охридското село Трпејца, во која престојувал, бил пронајдено починато 58-годишно лице од Холандија.

Лекар од Итната медицинска помош констатирал смрт без траги на насилство, а по наредба на јавен обвинител и согласност на член на неговото семејство, телото било предадено на погребално претпријатие.

извор: ИнПрес фото: архива