SUPER Fresh music: X-Press 2 – Muse

SUPER Fresh music: X-Press 2 – Muse

Охрид, 26. септември 2023 (InPress) – Darren Rock и Darren House, преостанатите членови на познатата екипа на X-Press 2, ќе го издадат својот петти албум „Thee“ на 6-ти октомври за издавачката куќа Acid Jazz.

Веќе се објавени два сингла: „You Know (Everything)“ и „Muse“.

Од раните 90-ти, групата е витален дел од британската клупска култура, со незаборавни песни и соработки како што се нивната песна „Lazy“ со David Byrne од The Talking Heads или хитовите како „Muzik Xpress“ и „London Xpress“.


Апсолутно најдобриот музички избор го имате секојдневно, 24 часа на Број 1 медиумот во регионот, охридското Супер радио. Уживајте во музичкиот избор на еден од нашите дигитални канали – Happy radio: Cafe, Greatest Hits, Top 40 Hits, Македонски хитови, Ex Yu, Dance, Hip Hop, Balkan Mix, Lounge, Мак Класик, Love Songs и Smooth Jazz. Ако музиката е одговорот, прашањето е: Што ќе слушаме денес? Се’ што сакам да слушам на едно место – Клик PLAY и УЖИВАЈ! (Крај)

извор: InPress фото: архива