SUPER Fresh music: Kali Uchis – Muñekita

SUPER Fresh music: Kali Uchis – Muñekita

Охрид, 26. септември 2023 (ОХРИДПРЕС) – Секогаш сензуалната и уникатна музичарка Kali Uchis го започнува своето ново музичко поглавје на шпански јазик со одличниот сингл насловен „Muñekita“.

Заедно со неа на ова музичко патување се и познатиот доминикански рапер El Alfa, како и JT, член на популарната рап група City Girls.

Заразниот латино ритам и предизвикувачкиот текст го прават овој сингл идеална музичка подлога за сите оние незаборавни летни вечери кои се веќе зад нас.

– Сакам да работам со уметници со кои сите најмалку очекуваат дека би соработувала. И двајцата се познати по нивните летни хитови и моќната енергија, па затоа сум неверојатно возбудена што ќе соработувам на оваа забавна, секси песна, вели Kali.

Апсолутно најдобриот музички избор го имате секојдневно, 24 часа на Број 1 медиумот во регионот, охридското Супер радио. Уживајте во музичкиот избор на еден од нашите дигитални канали – Happy radio: Cafe, Greatest Hits, Top 40 Hits, Македонски хитови, Ex Yu, Dance, Hip Hop, Balkan Mix, Lounge, Мак Класик, Love Songs и Smooth Jazz. Ако музиката е одговорот, прашањето е: Што ќе слушаме денес? Се’ што сакам да слушам на едно место – Клик PLAY и УЖИВАЈ! (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива