Наскоро во Охрид ќе се одржи четвртиот Меѓународен таеквондо ИТФ натпревар „Ohrid Open 2024“

Наскоро во Охрид ќе се одржи четвртиот Меѓународен таеквондо ИТФ натпревар „Ohrid Open 2024“

Охрид, 10. јуни 2024 (ИНПРЕС) – На 22-ри јуни во спортската сала „Билјанини извори“ ќе се одржи четвртото издание на Меѓународниот таеквондо ИТФ натпревар „Ohrid Open 2024“.

Организатор е Македонската традиционална таеквондо федерација и таеквондо клуботот „Хва Ранг ИТФ“ од Лескоец.

– Генерален спонзор е „ПН Метал“, а настанот е поддржан од Општина Охрид и Агенцијата за млади и спорт, информира претседателот на федерацијата Марјанчо Лазаревски.

Оваа година учеството на „Ohrid Open 2024“ веќе го имаат најавено повеќе земји и натпреварувачи од претходните години, со што натпреварот веќе прераснува во еден од поквалитетните во регионот (Крај)

извор: ИнПрес фото: архива