ГКК Охрид дома го пречекува МЗТ Скопје

ГКК Охрид дома го пречекува МЗТ Скопје

Охрид, 1. ноември 2023 (ИНПРЕС) – Охридските кошаркари овој петок ги продолжуваат натпреварите во Првата македонска лига.

Во рамки на шестото коло играат на домашен терен ија пречекуваат екипата на МЗТ Скопје. Натпреварот ќе се игра во салата „Бијланини извори“ со почеток во 17:00 часот.

Во досегашниот тек на натпреварите охриѓани имаат четири порази и една победа. (Крај)

извор: ИнПрес фото: архива