Охридските кошаркари во сабота на гости кај Работнички

Охридските кошаркари во сабота на гости кај Работнички

Охрид, 15. ноември 2023 (ИНПРЕС) – Продолжуваат прволигашките натпревари на кошаркарите на ГКК Охрид.

Во рамки на осмото коло, во сабота 18-ти ноември, гостуваат во Скопје кај екипата на Работнички. Натпреварот е со почеток во 18:00 часот во СРЦ „Кале“.

По седум одиграни кола охриѓани зад себе имаат една победа и шест порази, додека Работнички четири победи и три порази. (Крај)

извор: ИнПрес фото: архива