Во салата „Билјанини извори“ во Охрид се одржа Меѓународниот џудо натпревар „Струга Опен 2024“

Во салата „Билјанини извори“ во Охрид се одржа Меѓународниот џудо натпревар „Струга Опен 2024“

Охрид, 10. јуни 2024 (ИНПРЕС) – Во спотската сала „Билјанини извори“ во Охрид вчера се одржа Меѓународниот џудо натпревар „Струга Опен 2024“.

Учествуваа 600 џудисти од три континенти.

Натпреварот го организираше џудо клубот од Струга под покровителство на Џудо Федерацијата на Македонија. (Крај)

извор: ИнПрес фото: архива