Охридски компании дел од традиционалниот Саем за венчавки „Wedding Expo24“

Охридски компании дел од традиционалниот Саем за венчавки „Wedding Expo24“

Скопје/Охрид, 22. февруари 2024 (ИНПРЕС) – Ателјето за венчаници „Екатерина“ и MH Candle Co, која се занимава со производство на свеќи од органско еколошко потекло, двете од Охрид, ќе бидат дел од 12-то издание на традиционалниот Саем за венчавки „Wedding Expo24“.

Со богата програма и најдобрите претставници од свадбената индустрија, Саемот ќе биде отворен утревечер од 18:00 часот во хотелот „Александар Палас“ во Скопје, а ќе трае до недела, 25-ти февруари до 18:00 часот.

– На настанот ќе земат учество голем број изложувачи од сите сфери на свадбената индустрија (дизајнери и атељеа за венчаници, ресторани, музички групи, покани, бурми и накит, подароци, декорации за свадба, фотографи, костуми и обувки…), односно се’ што е неопходно за организирање на свадбената прослава. Саемот е од изложбено-продажен карактер, па така идните младенци ќе имаат можност да ги видат, пробаат и купат своите венчанци, костуми, бурми, да договорат термин за свадба, да букираат бенд, да си обезбедат покани и декорација, фотограф, да пронајдат уникатни подароци за девериците, кумовите и друго, информираат организаторите.

Додаваат дека богатата програма започнува со модната ревија на „Познатите во венчаници и костуми“, а посетителите ќе имаат можност да видат многу познати ликови како модели на венчаници и костуми.

– Целата програма ќе биде збогатена и со индивидуални ревии (сабота и недела) како и настап на познати музички бендови. Водител и домаќин на настанот оваа година е популарната и супер симпатична Сања Савевска („Брза Кујна“ на Тв Сител). Влезниците за саемот ќе се продаваат на самиот влез во хотелот како и online, а цената ќе биде симболични 150 денари. Со купувањето на билетот се станува и потенцијален добитник на голем број подароци кои ќе се извлекуваат за време на настанот. За идните невести ќе има и голем број на саемски попусти кои несомнено ќе ви го заштедат семејниот буџет, потенцираат од интернет порталот за културата на венчавките www.vobelo.mk, кои се организатори на настанот. (Крај)

извор: ИнПрес фото: архива