ГФК Охрид Лихнидос со специјални дресови по повод јубилејот 100 години фудбал во Охрид

ГФК Охрид Лихнидос со специјални дресови по повод јубилејот 100 години фудбал во Охрид

Охрид, 27. август 2021 (ИНПРЕС) – ГФК Охрид Лихнидос во текот на следната недела ќе пушти ограничен број од специјалните дресови, посветени на 100 годишниот јубилеј на фудбалот во Охрид.

Со специјалните дресови „рибарите“ настапија на воведниот натпревар од Втората македонска фудбалска лига-запад што го играа против Беса. Дресовите ќе се по промотивна цена од 1.500 денари.

Можно е да е слика од 11 луѓе, луѓе што стојат и надвор

Нема опис за фотографијата.

Од клубот потсетуваат дека во продажба се пуштени и сезонските билети, кои ќе важат за првенствените и куп натпреварите, а се по цена од 1.000 денари.

Кога сме кај натпреварите, в недела Охрид Лихнидос гостува кај Кадино. (Крај)

извор: ИнПрес фото: ГФК Охрид Лихнидос