МВР регистрира 686 прекршоци за неносење лична заштита на лице

МВР регистрира 686 прекршоци за неносење лична заштита на лице

Скопје, 5. март 2021 (ИНПРЕС) – Во текот на изминатото деноноќие (4-ти/5-ти март) на територијата на Република Македонија, по однос на мерката за неносење лична заштита на лице, регистрирани се 686 прекршоци.

Од Министерството за внатрешни работи апелираат до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата, со цел справување со COVID-19. (Крај)

извор: МВР фото: архива